Кариери

Data Center Engineer

Дата на валидност на обявата:

Вашите отговорности:

  • Осигурява текущите операции, достъпност и стабилност на инфраструктурата на Центъра за данни, като структурно окабеляване, сървърен хардуер, мрежи и оборудване за съхранение в рамките на Data center-a, за да се поддържат изискванията за обработка на ИТ и бизнес процесите;
  • Инсталира, проследява и премахва необходими инфраструктурни компоненти и друг хардуер в рамките на Data center, за да поддържа подходящи нива на обслужване в съответствие с одобрените указания;
  • Поддържа инфраструктура, окабеляване, инсталации, хардуерна и софтуерна поддръжка, одити, инвентаризация, достъп и осигуряването на данни;
  • Управлява създаване/ настройка на SM заявки за потребителски дотъп към Data Center;
  • Проектира и предоставя преместване на Data center услугата;
  • Управлява и поддържа въпросите, свързани с мощности и енергия, климатични и охладителни системи, системи за управление;
  • Системи за физическа сигурност, контрол на достъпа, алармени системи, откриване на дим, пожарогасене и видеонаблюдение - разбиране, инсталиране, конфигуриране и наблюдение;
  • Прави дизайн и изгражда комуникационна пасивна инфраструктура - LAN, SAN, WAN, медни и оптични влакна;
  • Прави дизайн за взаимовръзка между отделните центрове;
  • Проектира, изгражда и одитира центрове за данни -  основни и аварийни центрове за данни, които да отговарят на международния стандарт;
  • Проектира и изгражда комуникационни ракове, места за съхранение, сървъри и включително окабеляване, етикетиране и излишно захранване.

Вашият профил:

  • Силен фокус върху предоставянето на изключително обслужване на клиентите и изграждането на най-ефективни екипи;
  • Поне 2 години работа в среда на Data center;
  • Основни умения за отстраняване на неизправности, използвайки наличните инструменти;
  • Основна инсталация за кабел / влакна;
  • Възможност за четене на етажни планове и определяне на начални и крайни точки чрез свързващи панели;
  • Работа със системи, базирани на GNU / Linux / Windows OS;
  • Познания в TCP / IP и Ethernet мрежи;
  • Работа със системи за наблюдение и билети;
  • Кримпване на кабели и инсталиране на сървърно и мрежово оборудване;
  • Познания в телекомуникационно, електрическо и климатично оборудване;
  • CCNA и други сертификати се считат за предимство;
  • Предварителният опит в NOC / Поддръжката ще се счита за предимство.

Ние ви предлагаме:

  • Работа по дългосрочни проекти за разработка и усъвършенстване на информационни системи от национално значение;
  • Възможности за повишаване на квалификацията;
  • Работа в екип с водещи специалисти;
  • Възможности за професионално израстване;
  • Социален пакет.

За да кандидатствате по тази позиция, моля изпратете автобиография на e-mail: [email protected] . Одобрените кандидати ще бъдат поканени на интервю.